Szymon, 9 lat (problemy z nauką, koncentracją i zapamiętywaniem)

Korzystamy z terapii EEG Biofeedback kolejny raz. Problemy występujące u syna to:
– bardzo duże w koncentracji uwagi – problem nawet ze słuchaniem (wymagał kilkukrotnego powtórzenia kierowanych do niego słów/komunikatów);
– chaotyczność;
– problemy z nauką;
– nie zapamiętywał czy cokolwiek jest na zadanie domowe.

Efekty kolejnej serii terapii EEG Biofeedback:
1. Szymon znacznie lepiej koncentruje się na lekcjach, uważa, wie co mówi do niego nauczycielka, zapisuje (co wcześniej było problemem).
2. Wykazuje się większą aktywnością: częściej zgłasza się do odpowiedzi, a wywołany do odpowiedzi “z zaskoczenia” – potrafi odpowiedzieć. Angażuje się w prace na lekcjach.
3. Znacznie poprawiły się jego oceny. Wcześniej były to przeważnie trójki i czwórki, teraz zdecydowanie ma większość piątek (potrafi dostać ich kilka w ciągu jednego dnia).
4. Szymon niej się męczy w szkole i podczas nauki w domu. Jest bardziej otwarty na wiedzę, lepiej ją przyswaja.
5. Zdecydowanie stał się bardziej odporny na stres i frustrację.
6. U Szymona bardzo poprawiła się wyobraźnia. Potrafi sam wymyślać konstrukcje z klocków lego i są one dopracowane (postacie, maszyny).
7. Pojawiła się ogólna chęć do wszystkiego. Sam angażuje się w domowe obowiązki czy wychodzi z inicjatywą pomocy gdy jest u babci.
8. Zauważyliśmy, że stał się bardziej poważny w swoim zachowaniu. Nie ma już takiego dziecinnego podejścia. Potrafi porozmawiać, a nawet odpowiedzieć ciętą ripostą.

Rodzice Szymona, 03.2019 r.

Szymon, 9 lat (problemy z nauką, koncentracją i zapamiętywaniem)